gun-radyo-dinle

Gün Radyo

Gün Radyo,Kürtçe yayın yapmaktadır.Türkiye’de ilklerden olan Gün Radyo sitemizden online olarak dinlenebilir.2 yıl beklenilen izinden sonra yayın hayatına dahil olan Gün Radyo için doğru yerdesiniz.

Gün Radyo

Hakkında Bilgiler
Gün Radyo ve Gün TV, merkezi Diyarbakır olan, ilin merkez ve ilçelerinde yerel yayın yapan bir radyo ve televizyon kuruluşudur.Türkiye’de Kürtçe yayın için 23 Mart 2004 tarihinde RTÜK’e başvuran ilk yayın kuruluşudur.

Radyoyu dinleyebilmek için Flash Player yükleyin!

Get Adobe Flash player
RADYO ÇALMIYOR MU? HATA BİLDİRİMİ GÖNDERİN! RADYOYU SİTENİZE EKLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
2 yıl sonra aldığı izin sonucu 23 Mart 2006 tarihinde Dergûşa Çandê (Kültür Beşiği) adlı Kürtçenin Kurmancî lehçesinde bir kültür sanat programı yaparak Türkiye özel radyo ve televizyon tarihinde ilk defa farklı dil ve lehçelerde yayına başlamıştır. Kuruluşun Türkiye’de ilk Kürtçe reklam ve belgesel yayınlama gibi bazı ilkleri de vardır.

Gün Radyo

İletişim Bilgileri
Adres: Diyar Galleria Alış Veriş Merkezi Kat: 2 Yenişehir / Diyarbakır
Telefon : 0412 223 21 00 – 224 04 00
Faks : 0412 223 07 00

Gün Radyo

Frekans Bilgileri
Gün Radyo sadece internetten yayın yapmaktadır.Gün Radyo dinleyebilmek için tek yapmanız gereken sitemizi ziyaret etmektir.İlklere imza atan Gün Radyo sizler için burada yayında.Farklı dilde yöresel kategorisinde Gün Radyo sizlere çeşitli yayınlar sunuyor.